Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm

Osbługa informatyczna firm opłacalność dla biznesu.
bezpieczeństwo w biznesie

Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o obsługę IT dla firm. Opcje te obejmują usługi zarządzane, poziom lub warstwę 2 wsparcia IT, godziny blokowe i OnsiteIn60. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią opcję, aby zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury IT. Oprócz zapewnienia pomocy na żądanie, usługi te zapewniają również dodatkowe kopie zapasowe i aplikacje do odzyskiwania danych. Firmy świadczące usługi wsparcia informatycznego gromadzą kompleksowe zespoły zajmujące się odzyskiwaniem danych i sporządzają wiarygodne spisy informacji o kopiach zapasowych, a także regularnie testują zabezpieczenia i badają istotne zagrożenia bezpieczeństwa. Regularnie aktualizują również listy inwentaryzacyjne majątku firmy na wypadek sytuacji kryzysowej.

Wsparcie IT poziomu lub tier 2

Zespoły wsparcia IT mają różne poziomy. Im wyższy poziom, tym bardziej wyspecjalizowane jest wsparcie. Wsparcie na poziomie 2 obejmuje personel posiadający konkretną wiedzę na temat sprzętu i oprogramowania firmy. Wsparcie na poziomie 3 nie jest realizowane przez człowieka, ale opiera się na wbudowanych przestrzeniach pomocy i źródłach internetowych.

Pracownicy wsparcia technicznego poziomu 1 obsługują typowe, proste i złożone zadania. Odpowiadają również na zapytania klientów i realizują zgłoszenia z działu wsparcia technicznego. W przypadku stwierdzenia problemów, eskalują zgłoszenie do wyższego poziomu. Personel techniczny poziomu 2 zajmuje się problemami, które są znane jako powszechne, ale nie są technicznie skomplikowane. Postępują zgodnie ze skryptami i są szkoleni do rozwiązywania znanych problemów.

Wsparcie IT warstwy drugiej koncentruje się na wiedzy technicznej i rozwiązywaniu problemów. Technicy ci są zatrudnieni przez firmę lub przez stronę trzecią. Zazwyczaj przechodzą specjalistyczne szkolenie i mają dostęp do zaawansowanych narzędzi diagnostycznych. Mogą również przeprowadzać analizę danych. Specjalizują się w rozwiązywaniu konkretnych typów problemów.

Pisząc list motywacyjny na stanowisko IT Support Level lub Tier 2, pamiętaj, aby zawrzeć w nim informacje, które odróżniają Twoją firmę od innych kandydatów. Zawarcie informacji o unikalnym ekosystemie Twojej firmy przyciągnie uwagę potencjalnych kandydatów. Najlepszym sposobem na przekazanie tych informacji jest opisanie roli i kontekstu, w jakim jest ona wykonywana. Kandydat poczuje się bardziej komfortowo i zaufa, jeśli firma jest szczera i przejrzysta w kwestii swojego środowiska pracy.

Firmy, które zatrudniają dostawcę wsparcia IT warstwy 2 będą w stanie rozwiązać złożone problemy techniczne, które mogą się pojawić. Wsparcie techniczne warstwy 2 zapewni Ci te same usługi co poziom 1, ale będzie bardziej zaawansowane. Będzie w stanie obsłużyć bardziej złożone problemy i eskalować kwestie do następnego poziomu.

Technik wsparcia informatycznego poziomu 2 zajmuje się zapytaniami przychodzącymi z poziomu 1. Ten rodzaj wsparcia obejmuje zazwyczaj bardziej dogłębne rozwiązywanie problemów i analizę zaplecza. Technik poziomu 2 analizuje problem i kieruje wszelkie zapytania do wyższego poziomu wsparcia, jeśli nie może rozwiązać problemu.

Usługi zarządzane

Firmy mogą obniżyć koszty wsparcia IT, korzystając z usług zarządzanych. Usługi te obejmują zarządzanie serwerami i pamięcią masową, monitorowanie sieci oraz usługi help desk. Usługi te zapewniają również oparte na chmurze rozwiązania w zakresie sieci, pamięci masowej i bezpieczeństwa, a także migracji i wirtualizacji. Niektóre usługi zarządzane oferują również optymalizację kosztów i zunifikowaną komunikację (głos i wideo).

Usługi te mają proaktywne podejście do wsparcia IT, co oznacza, że starają się zapobiegać problemom, zanim się zaczną. Usługi te są również w stanie skalować się i przyjmować więcej klientów, ponieważ oferują stałe stawki. Zespół Ntiva dokona przeglądu instrukcji obsługi i zaleci najlepsze praktyki. Następnie umówi się na regularne wizyty na miejscu i spotkania z menedżerem ds. obsługi klienta.

Wiele firm nie jest w stanie nadążyć z ciągłym utrzymaniem swoich systemów informatycznych. Może to być istotny problem, który negatywnie wpływa na produktywność i przychody. Podczas awarii pracownicy nie są w stanie wykonać swoich zadań. Prowadzi to do szukania szybkich rozwiązań i naraża na szwank procesy biznesowe. Dzięki usługom zarządzanym będziesz mieć partnera, który nadąży za potrzebami całego systemu informatycznego.

Jednak wybór dostawcy usług zarządzanych może być trudny. Należy wybrać dostawcę, który rozumie niuanse tej branży. Wybrany dostawca usług powinien być wysoko wykwalifikowany, dostępny i zdolny do zapewnienia krytycznego wsparcia we wszystkich godzinach. Powinien również być w stanie zabezpieczyć dane i zarządzać nimi, a także posiadać odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Istnieje wiele rodzajów dostępnych usług zarządzanych. Niektóre z nich są połączone w pakiet, a inne są dostosowane do potrzeb i skupiają się na określonych usługach. Wybierz w oparciu o potrzeby swojej firmy. Większość firm MSP oferuje usługi obejmujące tworzenie kopii zapasowych i zdalne monitorowanie, podczas gdy inne specjalizują się w określonych usługach. Zazwyczaj usługi zarządzane są opłacane miesięcznie.

Korzystanie z usług zarządzanych może pomóc w obniżeniu kosztów i zwiększeniu wydajności we wszystkich obszarach. Pozwala także zarządzać ryzykiem i aktualizować systemy. Może to być również korzystne dla firm z małym działem IT. Dostęp do zespołu specjalistów oznacza, że firma może skupić się na innych obszarach swojej działalności.

Godziny pracy bloku

Usługi wsparcia informatycznego są dostępne dla firm na różne sposoby. Firmy mogą wykupić bloki godzin do wykorzystania w razie potrzeby. Godziny te mogą być wykorzystane jako ogólne konsultacje IT lub do projektów wymagających konkretnych umiejętności. Bloki godzin mogą być wykorzystywane jednorazowo lub przez cały rok. Niektóre usługi obejmują proaktywne monitorowanie sieci. Usługi te są szczególnie korzystne dla firm, które potrzebują pomocy przy konkretnych projektach lub nie mają budżetu na zakup całego działu IT.

Tradycyjne wsparcie w godzinach blokowych zazwyczaj funkcjonuje jako grupa lokalnych informatyków, którzy odpowiadają na telefony klientów. Wsparcie w ramach godzin blokowych polega jednak w dużej mierze na wsparciu reaktywnym. Zazwyczaj firmy kontaktują się ze swoim zespołem IT tylko wtedy, gdy coś pójdzie nie tak i potrzebują natychmiastowej pomocy. W przeciwieństwie do tego, model proaktywny powiadomi firmę wsparcia IT, gdy pojawi się problem i natychmiast zapewni pomoc. Problem z modelem reaktywnym polega na tym, że problem może zostać wykryty dopiero następnego dnia, pozostawiając go nierozwiązanym.

Wsparcie w godzinach blokowych jest dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych firm, które są zaangażowane w strategiczne projekty IT, ale brakuje im czasu na reagowanie na proste problemy użytkowników. Ten rodzaj wsparcia IT jest szczególnie przydatny, gdy firma przenosi biura lub doświadcza okresów wysokiej aktywności. Jest to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują długoterminowego zobowiązania lub umowy z jednym dostawcą.

Firmy mogą wykupić wsparcie IT w blokach po 10, 20, a nawet 100 godzin. Liczba godzin zależy od wielkości firmy. Mniejsze firmy mogą wymagać tylko pięciu godzin pomocy eksperta, podczas gdy większe firmy będą wymagać setek godzin. Przy wyborze pakietu ważne jest, aby wybrać firmę, która będzie współpracować z przedsiębiorstwem, aby zapewnić, że usługa spełnia potrzeby firmy.

Firmy mogą korzystać z rozliczeń w czasie blokowym, aby zmniejszyć koszty administracyjne i uzyskać zapłatę z góry w terminie. Usługi te mogą być również wykorzystywane do pobierania opłat ryczałtowych za małe zadania. Pomaga to również firmom uniknąć problemów związanych z powtarzającymi się pracami typu break/fix.

OnsiteIn60

W 2001 roku w Nowym Jorku powstała firma OnsiteIn60. Jej misją jest pomoc małym i średnim firmom w realizacji ich potencjału poprzez zastosowanie ciągle rozwijającej się technologii. Firma skupia się na pomocy firmom we wszystkich aspektach wsparcia komputerowego i sieciowego.

Firma oferuje firmom stacjonarne i zdalne wsparcie IT. Obsługiwała wiele branż, w tym kancelarie prawne, usługi finansowe, szkoły, szpitale i agencje reklamowe. Dzięki wysoko wykwalifikowanemu personelowi specjalistów IT, OnsiteIn60 jest w stanie poradzić sobie z szerokim zakresem wyzwań technologicznych dla swoich klientów. Jej pracownicy mówią po hiszpańsku, hebrajsku, polsku i angielsku, a ich wiedza obejmuje szeroki zakres tematów, w tym sieci i HTML.

Oprócz zapewnienia wsparcia IT, OnsiteIn60 zapewnia również bezpieczeństwo sieci, usługi głosowe i dane oraz drobne systemy niestandardowe. Ich eksperci mogą pomóc Ci określić, jakiego sprzętu potrzebujesz i jak wybrać najlepszy dla Twoich potrzeb. Na przykład, mogą pomóc zdecydować między komunikacją przewodową i bezprzewodową.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]