Inwestycja w ogrodzenie akustyczne

Inwestycja w ogrodzenie akustyczne

ogrodzenie-do-ogrodu
panele-dzwiekochlonne

Inwestowanie w ogrodzenia akustyczne Ogrodzenie akustyczne może nie tylko dodać do estetyki Twojego domu, ale także pomóc w ochronie środowiska. Stosując ogrodzenie akustyczne, można zmniejszyć poziom hałasu nawet o 32 decybele.

Zmniejszenie poziomu hałasu nawet o 32 decybele

Wiele badań wykazało, że zanieczyszczenie środowiska hałasem może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, choroby serca, zaburzenia poznawcze i utrata słuchu. Jednak ogrodzenie akustyczne może zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem nawet o 32 decybele, zapewniając barierę ochronną przed tymi niepożądanymi dźwiękami.

Ogrodzenie akustyczne, w postaci paneli akustycznych, odbija niepożądane fale dźwiękowe od domów i posesji. Jest to dobry wybór dla nieruchomości w miejscach, gdzie dominuje ruch drogowy.

Zanieczyszczenie środowiska hałasem jest poważnym problemem zdrowotnym w Stanach Zjednoczonych. Według EPA w 2013 roku około 145,5 miliona ludzi jest zagrożonych nadciśnieniem, a około dziesiątki milionów Amerykanów cierpi z powodu negatywnych skutków zdrowotnych związanych z narażeniem na hałas.

Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zaleca, aby średni limit 24-godzinnego narażenia na hałas wynosił 55 A-ważonych decybeli (A-ważone decybele są powszechną miarą hałasu) w celu zmniejszenia narażenia na hałas. Limit ten jest średnią poziomów hałasu w ciągu dnia i nocy, i uwzględnia zakłócenia snu.

Nadmierny hałas wibracje są zwykle spowodowane przez duże ilości pojazdów, maszyn i ludzi. Jest on również związany z chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą i przewlekłym stresem.

Zanieczyszczenie hałasem w środowisku jest drugim co do wielkości czynnikiem wpływającym na zdrowie publiczne. Szacuje się, że w 33 krajach europejskich około 100 milionów ludzi jest narażonych na hałas o poziomie powyżej 55 dB.

Agencja Ochrony Środowiska (EPA) określiła szereg mechanizmów, które mogą pomóc w redukcji hałasu. Jedna z metod polega na zainstalowaniu nawierzchni o niskiej emisji hałasu. Taka nawierzchnia może zmniejszyć hałas komunikacyjny nawet o sześć decybeli. Zmniejsza również wysoki poziom hałasu powodowanego przez samochody dostawcze, co może pomóc w zmniejszeniu liczby ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

Ogrodzenie akustyczne jest również skuteczne w redukcji hałasu z dróg autostradowych. W warunkach laborasztachetyjnych może zmniejszyć poziom hałasu nawet do 32 decybeli.

Dodaj do ogrodzenia warstwę chłonną

Dodanie warstwy pochłaniającej do ogrodzenia nie jest tanim wyczynem. W rzeczywistości jest to godne przedsięwzięcie, które można porównać do budowy pewnego rodzaju piramidy. Powstała w ten sposób piaskownica ma kilka wyraźnych zalet. Jedną z nich jest brak lęku, który dobrze pasuje do najseksowniejszych z nich. Innym atutem jest miły klimat. Jest to również najkrótszy dojazd do pracy w domu. Można by z tego zrobić pełnoetatowy koncert. Biorąc pod uwagę, że przeciętny akustyczny fencen ma ponad milion samochodów w garażu, to jest warte wysiłku, aby nabyć jakość ogrodzenia, er, ogrodzenie. Sztuką jest, aby wybrać projekt, który jest dostosowany do Twoich potrzeb i pragnień. Na szczęście istnieje wiele renomowanych dostawców, do których można się zwrócić.

Upewnij się, że ma solidną konstrukcję

Upewnij się, że Twoje ogrodzenie akustyczne jest solidne, a nie puste. Można to zrobić na wiele sposobów. Możesz użyć solidnych materiałów, takich jak drewno lub mur, lub możesz wypełnić szczeliny masą obciążoną winylem.

To prawda, że ogrodzenie może zmniejszyć hałas, ale sposób jego wykonania może być równie ważny jak materiały użyte do jego budowy. Solidne ogrodzenie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli masz zamiar wydać pieniądze na akustycznym ogrodzeniem, a następnie zrobić swoją pracę domową przed podpisaniem na linii przerywanej. Zapewni to, że otrzymasz najwięcej z inwestycji.

Akustyczne ogrodzenie może być doskonałym sposobem na zmniejszenie hałasu od sąsiadów, ruchu drogowego, a nawet hałasu środowiskowego. Jest to szczególnie ważne, jeśli budujesz załącznik do domu. Im wyższe ogrodzenie, tym większa szansa na zmniejszenie hałasu.

Możesz również rozważyć architekturę krajobrazu wokół swojego ogrodzenia. Rośliny i drzewa mogą pochłaniać dźwięk i blokować hałas drogowy. Możesz również umieścić swoje ogrodzenie i rośliny na szczycie bermy, aby naturalnie zablokować hałas.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest upewnienie się, że ogrodzenie ma co najmniej 6 stóp wysokości. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale wiele miast ogranicza ogrodzenia podwórkowe do nie więcej niż 6 stóp. Dzięki temu łatwiej jest wygłuszyć swój dom.

Akustyczne ogrodzenie swoich marzeń może być projekt DIY. Jednakże, jeśli szukasz mieć profesjonalny zrobić budowę dla Ciebie, należy zadać właściwe pytania przed podpisaniem na linii przerywanej. Upewnij się, że planujesz swój płot i uzyskać dokładne pomiary.

Zasady zrównoważonego rozwoju

Opracowanie zrównoważonych praktyk projektowych stało się ważnym zagadnieniem w ciągu ostatnich kilku dekad. Ogrodzenie akustyczne jest tego doskonałym przykładem. Zastosowano go w restauracji McDonald’s w Broadstairs, ogrodzenie akustyczne w celu zmniejszenia hałasu z ich cyfrowego drive-thru.

McDonald’s posiada ponad 1270 restauracji na terenie całej Wielkiej Brytanii. Ambicją firmy jest dodanie 300 kolejnych lokali w ciągu najbliższej dekady. Aby utrzymać w tym miejscu zabudowę mieszkaniową, McDonald’s musiał ograniczyć hałas. Oznaczało to wprowadzenie ogrodzenia akustycznego wokół nowej restauracji. Bariera jest suszona w piecu i stanowi solidną barierę, która zwiększa prywatność. Jest to również dobry sposób na zabezpieczenie posesji, ponieważ wtapia się w naturalną linię drzew.

Bariera została zaprojektowana przez firmę Hornby designs, która współpracowała z lokalnymi ekologami, aby usunąć martwe drzewa i krzewy bez niepokojenia nietoperzy. Bariera została zainstalowana przez firmę Fencing, która już wcześniej współpracowała z McDonald’s. Zastosowano stalowe słupki ostrogowe, które zostały pomalowane proszkowo na czarno i poddane obróbce ciśnieniowej w celu zapewnienia długotrwałej ochrony przed korozją. Zapewniono również 25-letnią gwarancję.

Do innych metod redukcji hałasu należy zaliczyć zastosowanie wentylacji naturalnej. Może to być szczególnie dobra metoda w strefach klimatycznych, gdzie naturalna wentylacja jest pożądana. Na przykład można zainstalować otwierane okna lub drzwi, aby umożliwić naturalną wentylację. Alternatywnie, w celu zmniejszenia hałasu zewnętrznego można również zastosować kopce ziemne. Roślinność może również pomóc w redukcji hałasu w środowisku miejskim, ze względu na wielokrotne odbicia. Niezależnie od tego, czy zastosowane zostaną środki naturalne, czy tradycyjne ogrodzenie akustyczne, są one dobrym sposobem na poprawę środowiska akustycznego restauracji.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]